ازمن تا خدا (3)-قدرت

ازمن تا خدا (3)-قدرت

مشاهده قسمت اول از من تا خدا

مشاهده قسمت دوم از من تا خدا

ادامه داستان از من تا خدا

خدا پرستی

در داستان از من تا خدا اجازه دهید درباره هدایت خداوند و آموزش های دست توانمندش لیلی بگویم که مرا از بیشتر سردرگمی هایم نجات داد بگویم :

استاد لیلی به من آموزش داد که تنها خدا را بپرستم و فقط امیدم به درگاه او باشد حلقه ای که من در زنجیر زندگی ام گم کرده بودم حلقه یکتا پرستی بود. یکتاپرستی یعنی تو وجودت به کی قدرت می دهی؟ پیش کی دست و پاچه می شوی؟ وقتی می روی پیش رییس یا پیش فرماندار یا نماینده مجلس  چطوری باهاش حرف میزنی و چطوری دست و پات می لرزد ؟ وقتی نیاز به پول داری و یا چک  داره برگشت می خورد توی ذهنت از کی انتظار پول داری ؟

توحید یعنی یگانگی الله، توحید یعنی قدرت رب، یعنی خداوند رب اللعالمین است و تنها امید و قدرت ومنبع ثروت خداوند یکتا است.

وقتی می روی مجوز بگیری یا وام بگیری بهت نمی دهند وقتی به رب ایمان داشته باشی میگویی باشه مشکلی نیست خداوند از یک دست دیگه اش به من می دهد

یا وقتی کسی تهدیدت می کند و می گوید بیچاره ات می کنم تو میگویی باشه مشکلی نیست، تو تمام تلاشت را بکن و خداوند من کارش را بلد است.

 

من فهمیدم همه رو قبول دارم بجز خدا،  قول همه رو باور می کنم بجز خدا ، من قدرت را به دست کسان دیگر دادم و عزت و بزرگی خودم را برای هر چیزی می فروشم.

 

قدرت مطلق کیست؟

قدرت یعنی آنچه که انتظار داری دیگران برای تو انجام دهند. استاد لیلی به من یاد داد خداوند از جاهایی می رساند که فکرش را نمی کنی زمانی می دهد که باورش کنی و قدرت را به خدا بدهی.

تو ذهنت فقط خدا رو بزرگ کن و به او قدرت بده. هیچ وقت پیش هیچ کس خودت را کم نبین و محکم صحبت کن حتی قدرتمندترین فرد یا ثروتمندترین فرد جهان هم با تو صحبت می کند سرت بالا بگیر و محکم صحبت کن.

آرام آرام شروع کردم به قدرت دادن به خدا و کوچک کردن افراد از نظر قدرت در فکرم . فهمیدم هیچ کس در مقابل خداوند قدرت نداردو همیشه تکرار می کنم تنها قدرت مطلق خداوند است .

استاد لیلی به من یاد داد روی هیچ انسانی حساب باز نکنم و توقع نداشته باشم و سعی کنم همیشه زیرک باشم چون شاگرد باید زیرک باشد. توقع داشتن از غیر خدا یعنی شرک.

فراموش نکنیم شرک خط قرمز خداوند است و کسی که شرک داشته باشد نعمات خاص خداوند برای او قطع می شود.

 

تعریف قرآن از مومن این است که ” تنها خدا را ولی و رب خود قرار دهند” . خداوند تعهد میکند به مومنان بی نهایت نعمت و شادی دهد پس سعی کنیم جز همین گروه باشیم. به قول عطار ” تو پای به راه درنه و هیچ مپرس      خود راه بگویدت که چون باید رفت ” فقط از خدا بخواهیم و قدم در راه بگذاریم خودش کمک می کند و می گوید که چه باید کنیم.

خداوند همان است که ما را از هیچ آفرید. همان خدایی است که هیچ چیز را فراموش نمی کند همان خدایی است که به مخلوقات ش در قعر دریا  و یا پرندگان در آسمان ها یا مورچه ها در دل زمین را روزی می دهد. همان خدایی که سیستم بدن مارا با تمام پیچیدگی ها آفریده و تک تک اعضا  و سلول های ما را مدیریت می کند این همان خدایی که می توانی روی کمک ش حساب کنی به شرط ایمان و اعتماد و باور.

 

پایان قسمت سوم از من تا خدا

 

قسمت اول از من تا خدا

قسمت دوم از من تا خدا

 

حمید حاجتی – آموزش روش زندگی به روش درست

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

فقـط 5 ثــانیـه تــــا دانلـــود فــاصله داریــــد
  • دانلود رايگان كتاب چهار راز سايت هاي ثروتمند !
ما نیز مثل شما، از ایمیل های مزاحم، متنفریم